Příští akce

Grima, Ultar, Bloody Tyrant, Morwëna

19:00 | vstupné 300 Kč


Následuje

Pepsi Free Night: 4BY6, Severed1, Calienté

21. 07. 2022 | dobrovolné

Darkside of Moravia 2022

02. 09. 2022 | bude doplněno

Pro-Pain

07. 09. 2022 | 400 Kč/450 Kč

Samael, Diabolical

22. 09. 2022 | bude doplněno

ProGGnosis: Personal Signet, Tonal Construct...

06. 10. 2022 | bude doplněno

Více informací

Melodka 2012 aneb Co vás čeká a nemine

30. 01. 2012

AUTOR: Melodka


Stojaté vody zatuchají a tomu se chceme vyhnout. Důležitý je pro nás vývoj a maximální možné rozšiřování a zpestřování našeho programu. Sestavili jsme proto pro vás přehledně uspořádaný kaleidoskop hudebních stylů a formátů večera, které vás v roce 2012 v programu Melodky čekají. Najdete v něm jak žánry a akce, na které jste u nás zvyklí, tak novinky a zajímavosti, které na Melodce v minulosti tak obvyklé nebyly.

Z žánrů a pořadů dosud tradičně spojovaných s naším klubem byste se mohli ptát na:

Metal? HC? Crossover?
No jistěah!!! Pro 2012 pro vás máme nachystán plný pytel různých žánrů a odnoží nekompromisně úderné, agresivní, ale i temně zadumané či jinak příjemně pokovené muziky.

Na tradici melodkovských koncertů proslulých metalových jmen, jakými jsou např. světoví Pro-Pain či domácí Henych 666, naváže letos legendární smečka Root, která svým koncertem oslaví čtvrtstoletí své existence. Těšit se můžete i na těžkotonážní death-metalovou šarži v podobě kapely Hypnos, experimentální pojetí metalového žánru, které nabízí třeba protřelí Forgotten Silence, ale i moderní drtiče, jakými jsou například stále rychleji rozjetí X-Core. Už poněkolikáté k nám zavítají také crossoveroví The.Switch. Na pódia se po tvůrčí pauze vrací oblíbení HC spratkové Filthy Minds, u nás zabouří v červnu.

Šanci dostane i čerstvá metalová krev, za množství mladých tvrdě orientovaných kapel, které si u nás letos zahrají, jmenujme třeba nadějné holešovské mladíky z kapely Segment.

Stejně jako v předchozích letech, i tento rok proběhne na Melodce vyhlášení prestižních cen tvrdě rockové ankety Břitva za rok 2012.

Punk? Punk rock?
Je tak. Punk na Melodce rozhodně budoucnost má. Znovu k nám zavítá například žánrová stálice Plexis, která si s sebou tentokrát přiveze klasiky SPS. Mezi další tradiční vystoupení bude patřit koncert kultovní a i v zahraničí oceňované sebranky Mad Pigs. Dojde i na moderní odnože punkového žánru reprezentované úspěšnou kapelou Punk Floid, zařádit přijedou i pop-punkoví Koblížci.

Indie?
Oh la la, yes! Pokud preferujete úzké jeans, moderní umělecký sestřih a nekonvenční smýšlení s citem pro nalezení originálního a citlivého hudebního vyjádření, máte se také nač těšit. Za všechny připravované akce s přízviskem indie zmiňme například koncert znovu se k nám navrátivších The Prostitutes či Luno v čele s Emou Brabcovou.

Revival?
Áno, i milovníci prověřených songů zahraných s patřičným přehledem a přesvědčivostí u nás v roce 2012 najdou své útočiště. Chystáme sérii koncertů kvalitních revivalových těles, v jednání jsou koncerty osvědčených revivalů kapel, jako jsou Red Hot Chili Peppers, Metallica, Rammstein, Pantera a dalších.

Rockotéky?
Jsou již samozřejmostí. Kromě klasických rockoték pod názvem Kill The Night! nyní najdete v programu i speciálně žánrově koncipované akce. Vrací se například cyklus tvrději orientovaných večírků pod názvem Metalmorfóza, reprízy se dočká i oblíbená tematická poslechová akce Depeche Mode Party.

Nějaká ta akce zdarma?
Tak uřčiťé. I v roce 2012 budete moci na Melodce vyzobat nějaké ty bezplatné lahůdky. Kromě příležitostných akcí, jakou je třeba naše bezplatné únorové filmové promítání, pro vás chystáme další sérii koncertů z oblíbené edice Kill The Night Live! Zajímavá příležitost pro kapely ukázat se množství nových fanoušků a šance pro vás najít si novou oblíbenou kapelu, o které jste dosud neslyšeli a nechápete proč, tak zůstává zachována.

A co podpora nadějných kapel? Potrvá?
Pokud má kapela jasnou vizi, tah na branku a tvrdě na sobě maká, Melodka ráda pomůže a popostrčí. Tento postoj u nás zůstává stejný i nadále a jsme rádi, že u nás na zajímavých akcích i letos přivítáme pilné kapely jako Rattle Bucket, Professor Leopard, The Hydes, Bombs From Heaven, Aivn´s Naked Trio a další.


Z nových žánrů či formátů, jež se u nás pomalu, ale jistě zabydlují, by vás mohl zaujmout:

Hip Hop!
Po úspěšném říjnovém koncertě se na naše pódium vrátí draci z Prago Union, zabydlela se u nás i free-stylová série Say What?! šílenců Dona Hobliňona a Maniaka.

Spokojenost s naším interiérem a špičkovým zvukovým parkem, kterou projevila i další zvučná jména české hip-hop / rap scény jako Tafrob, MAAT či Morelo, přesvědčila k návštěvě Melodky i slovenské velikány těchto žánrů, v roce 2012 u nás vystoupí esa jako Majk Spirit, Moja Reč či Ego

Ska! Reggae! World Music!
S jídlem roste chuť. Posilněni vašimi reakcemi na koncerty pražské ska-reaggae bomby Fast Food Orchestra a našláplých reggae popových Pub Animals u nás rádi přivítáme například  okouzlujícího a věčně rozzářeného světoběžníka Rockyho Leona s jeho energií nabitou one-man show a barevným mixem rocku, reggae, hip-hopu a ska.

Stejně tak jsme hrdí na to, že na naše pozvání znovu přijede Tomáš Kočko se svým Orchestrem. Tato významná postava našich i zahraničních prestižních festivalů opět přiveze svoji pohlcující akustickou hudbu poučenou rockem, etnickou hudbou, jazzem i moravskou tradiční tvorbou.

Originální show, přehlídky, workshopy!
K již tradiční oslavě irského svátku St. Patrick´s Day (17.3.) letos přidáme další originálně laděné večírky. Zmínit můžeme například lednový workshop zaměřený na Bodypainting, po velkém loňském úspěchu u nás proběhne další ročník přehlídky zajímavých modelů vzniklých zabalením odvážných jednotlivců do plastové fólie pod názvem Plastic Tape Show.

V únoru k nám přijede se svou bubenickou klinikou jeden z nejnadějnějších českých hráčů Martin „Marthus“ Škaroupka, jenž aktuálně působí u světové metalové kapely Cradle of Filth. Doufáme, že jeho dílna bude pomyslnou první vlaštovkou předznamenávající další podobně laděné akce.

Tolik tedy stručný přehled našich letošních dramaturgických plánů. Nutno doplnit, že se jedná pouze o střemhlavý průlet těmi nejdůležitějšími událostmi, kromě zmíněných kapel a pořadů máme samozřejmě přichystáno daleko větší množství zajímavých jmen a další jsou v procesu domlouvání. Pokud vás naše nabídka zaujala, doporučujeme pravidelně sledovat program, téměř každý den tam přibude něco nového. Těšíme se na vás!


Připravujeme


 • General Surgery (SWE)
 • Gutalax
 • Debustrol
 • Blaze Bayley (UK)
 • Krisiun (BRA)
 • Grai (RUS)
 • Moonsorrow (FIN)
 • Plexis
 • Fen (UK)
 • Virvum (SWI)
 • a další

Naše profily